דברים טובים

דברים טובים

ח

ברוכות וברוכים הבאים לפסטיבל תור הזהב באשדוד! 

פסטיבל תור הזהב מגשים את חזוני להנגיש תרבות רב תחומית ורב גונית, המבטאת את המפגש הקסום, המתקיים בחברה הישראלית בין מזרח ומערב, בין חדש וישן, בין ארצנו ומה שקורה מעבר לים ובין מורשת ומסורת לבין שיח אמנותי רב תחומי עכשווי.

תחומי המורשת השונים בדגש על תרבות המזרח  זוכים להאדרה במשרדי מאז כניסתי לתפקיד ומוקצים להם משאבים תוספתיים הן מבחינה תקציבית והן מבחינת טיפוחם ופיתוחם של תכנים חדשים. משרדי יזם הצמחתם של 163 פסטיבלים חדשים במהלך השנה החולפת והביא לידי ביטוי את הצלילים והקולות השונים בתרבות הישראלית. 

פסטיבל  תור הזהב  הוא תרגום ישיא של הלך הרוח אותו אני מובילה. הוא מעלה על נס את המסורות המגוונות של יהודי המזרח לצד הצגתו של מנעד מוסיקלי מרתק של  עולם הפיוט לצד עולמות המוסיקה השונים: האנדלוסית, הכלייזמרית, הרמבטיקו, המזרחית ישראלית, התימנית והרוקיסטית.

אסיים במילים חמות לראש העיר, ידידי ד"ר יחיאל לסרי, המוביל את תרועת הפסטיבלים באשדוד  ומצמיח אותה כמעצמת תרבות. תודה לכל העוסקות והעוסקים במלאכת המחשבת של כינון הפסטיבל.

העיר אשדוד, כשמו של הפסטיבל, מצויה בזכותכן ובזכותכם  בתקופת תור הזהב שלה במכלול ההיבטים של איכות חיים עירונית.   

בברכה,

ח"כ (תא"ל במיל') מירי רגב

שרת התרבות והספורט

 

 
ד

פסטיבל תור הזהב, המתקיים באשדוד זו השנה הרביעית, מפגיש אתפסטיבל תור הזהב, המתקיים בחוה"מ פסח זו השנה החמישית, הינו אחד מספינות הדגל של העשייה האומנותית – תרבותית פורצת הדרך בעיר אשדוד, ומבטא את השילוב הרב תרבותי ושימור המורשת של הקהילות השונות בעיר.

אשדוד, אשר חוגגת 60 שנה להווסדה, ידועה בפסיפס תרבותי מגוון, מקפידה לשמר ולחדש מסורות תרבותיות רבות ולקיים דיאלוג בין תרבותי ובין דתי על ידי שירה, זמר פיוט, ריקוד, קולנוע, תיאטרון ועוד סוגי אומנויות במה שונים. 

 

גם השנה, אנו מזמינים אתכם להגיע יחד עם בני משפחותיכם ולהנות מחוויה אמנותית תרבותית מיוחדת, החושפת אותנו לאחת מתקופות הזוהר בתולדות עם ישראל, וכוללת מופעים, שיתופי פעולה חדשים והפקות מקור ייחודיות.

במהלך הפסטיבל נעניק את פרס תור הזהב, אשר יעמוד השנה לראשונה

ע"ס 75,000 ₪. 

 הפרס גואל את כבודם של אמנים ואנשי רוח אשר לא זכו להכרה מהממסד הרשמי של מדינת ישראל, זאת למרות תרומתם הכבירה לתרבות היהודית והישראלית.

אני מברך את יוצרי ומשתתפי הפסטיבל , ומאחל לכם תושבים יקרים הנאה מרובה מההיצע התרבותי העשיר.

 

שלכם,

ד"ר יחיאל לסרי

ראש העיר

 

 
מוטי מלכא, מנהל אמנותי

"יפה בית של שיר מבית של זהב" כתב המשורר רבי משה אבן עזרא. המונח אנדלוסיה מקפל בתוכו עולם עשיר ומרתק של יצירה גדולה באמנות, ספרות, הגות, מדע, מוסיקה, ציור ועוד. לצד זה, אנדלוסיה - כפי שאנו עדים לזה בדור האחרון בישראל – היא גם תפיסת עולם של פתיחות ומתינות, של שיתוף פעולה וקיום גשרים בין עמים ותרבויות. זוהי דרך חיים המעמידה - אל מול  חומרנות חולפת- את עולם הרוח של האמנות, הספרות וההגות בראש סדר העדיפות בחיי האדם.  פתיחות ורב תרבותיות – כאן ועכשיו. עולם תוכן זה היונק מתקופת תור הזהב בספרד, מלווה אותנו  מאז התחלנו צעדינו בפסטיבל תור הזהב המתקיים זו השנה החמישית בעיר אשדוד. מנעד האירועים, הקונצרטים והמופעים המוצעים כאן משקפים חזון זה של יצירה גדולה ושל פתיחות ורב תרבותיות.

אני מזמין אתכם להיות שותפים לחזון הזה.

שלכם,

מוטי מלכא

מנהל אמנותי